Niewspierane wnioski certyfikacyjne

Net Serwer jako partner handlowy CERTUM.PL, będącego członkiem Certificate Authorities Browser Forum, nie kontynuuje praktyki certyfikowania nazw intranetowych oraz zastrzeżonych adresów IP. Zgodnie z decyzją Certificate Authorities Browser Forum, CERTUM.PL nie umieszcza tego typu nazw w polach Nazwa Powszechna oraz Alternatywna Nazwa Podmiotu w certyfikatach SSL.

Nazwa intranetowa jest to dowolna nazwa, której adres nie jest adresem rozpoznawalnym w publicznym systemie DNS (np. server.local „,”server2.group”, etc.). Zastrzeżony adres IP jest to dowolny adres zdefiniowany przez organizację Internet Assigned Numbers Authority (IANA) jako zastrzeżony.

Pracując nad zwiększeniem bezpieczeństwa w Internecie, członkowie Certificate Authorities Browser Forum (CA / Browser Forum) określili wytyczne regulujące sposób wydawania oraz implementacji certyfikatów SSL. W wyniku tego opracowania powstał dokument, który wśród wielu innych postanowień, nakazuje urzędom certyfikacji rezygnację z certyfikowania kluczy publicznych certyfikatów, które używają nazw intranetowych lub zarezerwowanych adresów IP.

W wyniku decyzji powziętej przez Certificate Authorities Browser Forum informujemy, że nie przyjmujemy wniosków certyfikacyjnych oraz wniosków o odnowienie certyfikatów, które zawierają nazwy intranetowe lub zastrzeżone adresy IP.

Aby przeczytać Regulamin Certificate Authorities Browser Forum przejdź tutaj.

Aby dowiedzieć się, które adresy IPv4 są zarezerwowane przejdź tutaj.

UWAGA: Net Serwer jako partner handlowy CERTUM.PL nie sprzedaje certyfikatów SSL do następujących krajów: Syria, Korea Północna, Sudan, Kuba.